• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki i akcesoria dla noworodka

Odpowiednie wybranie pierwszych zabawek i akcesoriów dla noworodka pomoże nie tylko umilić maluchowi czas, ale także będzie miało korzystny wpływ na jego rozwój. W sklepie LaFido znajdziesz specjalnie przystosowane do tego zadania produkty, zaprojektowane tak, by ich właściwości stymulowały zmysły i przyciągały uwagę niemowlęcia.

Dlaczego pierwsze zabawki dla niemowląt są ważne?

Początkowe miesiące życia charakteryzują się szybkim rozwojem układu wzrokowego oraz motorycznego. Oczy przyzwyczajają się do otoczenia, skupiając głównie na rzeczach oddalonych o około 20 centymetrów. Maluch zaciska pięści oraz ćwiczy mimikę twarzy. Nie rozróżnia jednak jeszcze kolorów i dopiero uczy się kontrastów. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz czarno-białe karuzele i piłeczki sensoryczne, idealnie nadające się jako pierwsze zabawki dla niemowląt. Dziecko w tym wieku potrafi też rozpoznawać fakturę dotykanych przedmiotów. Odróżnia powierzchnię gładką od chropowatej.

Bardzo często też bada wszystko za pomocą ust. Z tego względu dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa pierwszych zabawek i akcesoriów dla noworodka oraz materiałów, z jakich je wykonano. W podobny sposób przydadzą się też miękkie grzechotki z dzianiny czy bawełny. Ich jaskrawe barwy, przyjemny dźwięk wydawany przy potrząsaniu oraz ciekawa faktura stymulują dopiero rozwijające się zmysły niemowlęcia.

Pierwsze zabawki dla noworodka można przypinać nad łóżeczkiem, do ramy wózka albo położyć luźno obok malucha. Wiele z nich posiada specjalne przywieszki, dzięki którym nie trzeba obawiać się, że niemowlę upuści je na ziemię na spacerze bądź podczas podróży samochodem.

Istotne na tym etapie rozwoju są także gryzaki. Te pierwsze zabawki i akcesoria dla noworodka wykonano z bezpiecznego surowca i nie zawierają sztucznych dodatków, takich jak pochodne ropy czy PCV. Stonowana kolorystyka, w jakiej je utrzymano, umożliwia maluchowi skupienie na nich wzroku. Oprócz pobudzania receptorów niemowlęcia przynoszą także ulgę w okresie ząbkowania, który czasami bywa bolesny i uciążliwy.

Akcesoria istotne w rozwoju niemowlaka

Sklep LaFido posiada także inne przydatne produkty jak na przykład butelki, kubki czy szczotki. Ich specjalnie zaprojektowany profil gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Kolejne ważne akcesoria dla noworodka to smoczki. Mają uspokajające właściwości, pozwalające maluchowi się wyciszyć i zasnąć w spokoju. Duży wybór rodzajów ułatwi Ci znalezienie modelu, który będzie idealny dla niemowlęcia. Wszystkie akcesoria zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpowiednio dobrany kształt umożliwia swobodne oddychanie, a duża rozpiętość rozmiarów pozwala na wybranie odpowiedniego produktu wraz z rozwojem dziecka.

W razie pytań skontaktuj się z nami bezpośrednio. Nasi przedstawiciele wyjaśnią specyfikację dostępnych wyrobów i chętnie odpowiedzą na pytania. Zapoznaj się z ofertą sklepu online i wybierz pierwsze zabawki i akcesoria dla noworodka, które umilą mu czas w łóżeczku i ułatwią poznawanie otaczającego świata.

  • Popularne tematy