• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla trzylatka/trzylatki

Dziecko w wieku trzech lat jest już bardzo dobrze rozwinięte. Świetnie chodzi i biega, dużo mówi i chętnie poszerza zasób słownictwa. Trzylatek, jest dość samodzielny, jeśli chodzi o jedzenie i picie. Lubi spędzać czas z rówieśnikami i bawić się zabawkami, które są związane z jego zainteresowaniami. Ogromną radość sprawiają mu prezenty. 3 latki mają już za sobą okres pierwszego buntu, są spokojniejsze i bardziej ugodowe, cechuje je dość wybujała wyobraźnia. Należy więc skupić się na tym, by wspomagać jej odpowiednie kształtowanie, a do tego uczyć dokładności i rozwijać niezależność swojej pociechy. Warto wybierać takie zabawki na prezent dla trzylatka/trzylatki, by podczas rozrywki aktywować prawą i lewą półkulę mózgu. Sprawdź, co przygotowaliśmy w tej kategorii i wybierz produkty, które spodobają się każdemu maluchowi w tym wieku!

Akcesoria i zabawki dla trzylatków

Po intensywnym okresie nauki podstawowych czynności przyszedł czas na rozwój samodzielności. Zabawki dla trzylatka/trzylatki wręczane na prezent powinny umożliwić im odkrywanie świata. Warto, by były przede wszystkim źródłem frajdy, a nauka stanowiła do tego dyskretny dodatek. Należy pamiętać o tym, że dzieciństwo to w szczególności okres beztroski, ale również czas nabywania umiejętności, od których zależy dalszy rozwój. Najlepszym rozwiązaniem jest kompromis i wybór zabawek, które pełnią funkcje edukacyjne i jednocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie. Na tym etapie poleca się książki z opowiadaniami, bądź te zachęcające do wykonywania prostych zadań. Na warsztat w tym wieku idzie rozpoznawanie kolorów, kształtów, umiejętności manualne i społeczne i to właśnie w tym kierunku powinna zmierzać domowa edukacja 3 latka.

Jakie prezenty będą odpowiednie dla trzylatków?

Szukasz upominku dla dziecka z rodziny lub kręgu Twoich bliskich znajomych? Mamy najlepsze prezenty dla trzylatka/trzylatki! Pamiętaj, że rozrywka może być tak samo angażująca w domu, jak i na zewnątrz. Maluchy w tym wieku bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i biegać z rówieśnikami na podwórku, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Na tym etapie są też bardzo spragnione miłości rodziców i to również z nimi bardzo chętnie przebywają i chcą im aktywnie pomagać. Warto to wykorzystać i oprócz skupienia się na rozwoju umiejętności, postarać się o wdrażanie pociechy w obowiązki domowe. Zestaw ogrodowy w formie zabawki to doskonały prezent dla 3 latka lubiącego towarzyszyć rodzicom w ogrodzie. Jest to uniwersalny pomysł na upominek niezależnie od płci. Wybieraj edukacyjne zabawki dla 3 latka!

Na typ etapie rozwoju warto skupić się na małej motoryce, czyli sprawności rąk przydatnej do przyszłej nauki pisania. Jednak niezależnie od tego, czy szukasz prezentu, czy po prostu kupujesz coś maluchowi, pamiętaj, że trzylatek chętniej używa tego, co związane jest z jego zainteresowaniami. Zwróć uwagę na to, czy bardziej fascynują go zwierzęta domowe, auta, farma, świat morski czy jeszcze coś innego. Niektóre zabawki dla 3 latka oferują gotowe rozwiązania i nie motywują do poszukiwań rozwiązania. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które wspierają rozwój małego dziecka. Nieustannie staramy się uzupełniać asortyment, by był atrakcyjny dla smyków, ale przede wszystkim ich opiekunów, którzy zajmują się zakupami. Dokładamy wszelkich starań, by wspierać naukę przez zabawę i oferować wartościowe produkty – zapoznaj się z nimi, już teraz. Na pewno kryje się tu coś wyjątkowego na prezent dla trzylatki/trzylatka i nie tylko!